Paczka w tranzycie – co to znaczy i ile trzeba będzie na nią czekać z Shein?

W dzisiejszych czasach zakupy przez internet stały się niezwykle popularne. Z możliwości zamawiania towarów za pośrednictwem sieci korzysta już prawie każdy z nas. Obecnie coraz częściej zamawiamy produkty nie tylko z polskich sklepów ale również z zagranicy. Platformy sprzedażowe z Chin oraz innych krajów zapewniają nam nie tylko ogromny asortyment towarów ale również znacznie niższe ceny. Niestety, zagraniczne zakupy oznaczają dłuższy czas oczekiwania na przesyłkę. Wiele osób, które skorzystały z tej formy zakupów online mogą otrzymać informację o tym, że ich paczka znajduje się w tranzycie. Co to oznacza? Jak długo trzeba będzie czekać na zamówione produkty? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Paczka w tranzycie – co to znaczy?

Śledząc swoją przesyłkę w sieci możemy zauważyć komunikat “paczka w tranzycie”, co więcej, może pojawiać się on kilkakrotnie z różnymi datami. Osoby, które nie mają doświadczenia w dokonywaniu zakupów online widząc taki komunikat obawiają się, że przesyłka do nich nie dotrze. Czy słusznie? Jak się okazuje, całkowicie nie. Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest tranzyt. Mówiąc najprościej, słowo to oznacza przewóz osób lub towarów przez terytoria innych państw.

Jeśli więc widzimy, że nasza paczka znajduje się w tranzycie oznacza to, że opuściła już sklep, w którym go zamawialiśmy i została przekazana firmie transportowej, która zajmuje się jej dostarczeniem. To normalne, że paczka zmienia swój status na “w tranzycie” kilka razy podczas transportu, ponieważ przechodzi przez różne punkty kontrolne, takie jak sortownie, magazyny, lotniska czy dworce. Dlatego też nawet kilkukrotna zmiana statusu przesyłki na “paczka w tranzycie” nie powinna nas niepokoić.

Ile czasu trzeba czekać na paczkę w tranzycie?

Wiemy już, że komunikat “paczka w tranzycie” nie jest niczym niepokojącym i zamówione towary dotrą do nas w niedługim czasie. Ile jednak trzeba będzie czekać na ich dostarczenie? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, z jakiego kraju ma dotrzeć do nas paczka. W przypadku sklepów położonych na terenie Unii Europejskiej, gdzie granice pomiędzy krajami są otwarte paczki doręczane są stosunkowo szybko. Najczęściej ich podróż do zamawiającego nie trwa dłużej niż kilka dni. Obecnie jednak coraz częściej zamawiamy towary z krajów znacznie bardziej oddalonych od Polski np. z Chin.

W takim przypadku nasza przesyłka musi odbyć długą drogę morską lub powietrzną, jest kilkukrotnie przeładowywana na inne środki transportu, znajduje się w magazynach i sortowniach. Wówczas komunikat “paczka w tranzycie” może pojawiać się kilkakrotnie a czas doręczenia przesyłki wynosić od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Nie ma w tym nic niepokojącego i wystarczy jedynie uzbroić się w cierpliwość. Czasem jednak zdarza się, że status paczki nie ulega zmianie przez dłużej niż tydzień. W takiej sytuacji warto skontaktować się ze sprzedawcą lub firmą kurierską zajmującą się jej doręczeniem by upewnić się, co dzieje się z naszą przesyłką.

paczka w aucie

Paczka w tranzycie z Shein – co to znaczy?

Popularność zakupów online sprawiło, że wiele osób kupuje ubrania tylko za pośrednictwem internetu. Nic więc dziwnego, że wzrosło zapotrzebowanie na sklepy, które oferują coraz to nowsze kolekcje i wzory ubrań a przy tym mają bardzo atrakcyjne ceny. Jednym z takich miejsc jest Shein. To platforma sprzedażowa podobna do Aliexpress, na której znajdziemy przede wszystkim ubrania, ale również akcesoria z branży beauty czy drobiazgi do domu. Wokół Shein narosło wiele kontrowersji związanych ze średnią jakością oferowanych produktów czy też przyczyniania się do zanieczyszczenia środowiska. Mimo to, przystępne ceny dla wielu osób są dostatecznym argumentem by stać się klientem tego sklepu. Osoby, które zdecydowały się na zakup ubrań z Shein prawie zawsze mogą trafić na komunikat “paczka w tranzycie” podczas śledzenia swoich przesyłek. Nie ma w tym nic dziwnego.

Shein jest chińską firmą, która wysyła towary masowo, najczęściej drogą morską w kontenerach. Oznacza to, że nasza przesyłka najpierw znajduje się w magazynie, gdzie następnie pakowana jest do kontenera i przewożona przez granice. W późniejszym etapie poszczególne zamówienia kilkukrotnie sortuje się i przekazuje do kolejnych magazynów kurierskich znajdujących się coraz bliżej naszego miejsca zamieszkania. Komunikat “paczka w tranzycie” nie powinien nas więc niepokoić. Shein na swojej stronie określa możliwe daty otrzymania przesyłki i zazwyczaj jest to czas około 2 tygodni od zamówienia danego produktu. Czasem jednak czas ten wydłuża się nawet do około miesiąca. 

Podsumowując, jeśli zamawiamy paczkę z zagranicy możemy mieć pewność, że jej dostawa potrwa dłużej niż w przypadku towarów kupionych Polsce. Dlatego też w trakcie śledzenia przesyłki możemy natrafić na komunikat “paczka w tranzycie” co oznacza, że zamówione przez nas towary rozpoczęły swoją podróż i są przewożone do kraju. Nie ma w tym nic niepokojącego. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na doręczenie.