Kiedy zobaczymy Igę Świątek i Huberta Hurkacza na korcie?

Iga Świątek i Hubert Hurkacz to obecnie najlepsi polscy tenisiści, którzy osiągnęli wiele sukcesów na światowych kortach. Obaj są w czołówce rankingu ATP i WTA, a także mają na swoim koncie tytuły wielkoszlemowe. Kibice z niecierpliwością czekają na ich kolejne występy, zwłaszcza że w przyszłym roku czeka ich wiele ciekawych wyzwań. Kiedy więc zobaczymy naszych asów w akcji?

United Cup 2023 – już za nami

Pierwszym turniejem, w którym mieliśmy okazję oglądać Świątek i Hurkacza, był United Cup 2023, czyli nowa nazwa Pucharu Hopmana. To prestiżowe zawody drużynowe, w których rywalizują pary mieszane z różnych krajów. W tym roku turniej odbył się w Perth, w dniach 1-8 stycznia. Polska reprezentacja trafiła do grupy B, w której zmierzyła się z Hiszpanią i Brazylią. Niestety, nasza para nie zdołała wygrać żadnego meczu i zajęła ostatnie miejsce w grupie. Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy pokonali w finale Włochów.

Australian Open 2023 – również za nami

Drugim turniejem, w którym zobaczyliśmy Świątek i Hurkacza, był Australian Open 2023, pierwszy wielki szlem sezonu. Zawody zakończyły się 29 stycznia. Obaj nasi tenisiści byli w gronie faworytów do zdobycia tytułu, zwłaszcza że w ubiegłym roku osiągnęli znakomite wyniki. Świątek dotarła do półfinału, gdzie uległa późniejszej triumfatorce Leylah Fernandez, a Hurkacz awansował do ćwierćfinału, w którym przegrał z Daniiłem Miedwiediewem. W tym roku obaj nie poprawili tych rezultatów i odpadli wcześniej. Świątek przegrała w czwartej rundzie z Jeleną Rybakiną, a Hurkacz w trzeciej rundzie z Taylor Fritzem. Zawodnicy, którzy sięgnęli po wielkoszlemowe trofea, to właśnie Fernandez i Miedwiediew.

World Tennis League 2023 – przed nami

Trzecim i ostatnim turniejem, w którym zobaczymy Świątek i Hurkacza, będzie turniej World Tennis League 2023, który odbędzie się w dniach 21-24 grudnia w Abu Zabi. To pokazowa impreza drużynowa, w której wystąpią największe gwiazdy światowego tenisa. Nasza para zagra w zespole Hawks, wraz z Francuzką Caroline Garcia i Norwegiem Casperem Ruudem. Ich rywalami będą drużyny Falcons, Eagles i Kites, w składach których znajdziemy takie nazwiska jak Jelena Rybakina, Leylah Fernandez, Taylor Fritz, Frances Tiafoe, Sofia Kenin, Danił Miedwiediew, Andriej Rublow, Aryna Sabalenka, Paula Badosa, Stefanos Tsitsipas czy Grigor Dimitrow. Turniej ten będzie dla Świątek i Hurkacza formą sprawdzianu przed występami w przyszłym sezonie, a także okazją do wspólnej gry przed planowanym startem w mikście na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz to polscy tenisiści, którzy zasługują na podziw i szacunek. W tym roku wystąpili w kilku ciekawych turniejach, w których mieli okazję pokazać swoje umiejętności i zdobywać kolejne trofea. Kibice mogli oglądać ich występy na żywo lub w telewizji, a także śledzić typy na tenis, które były dostępne na różnych portalach i forach. Miejmy nadzieję, że nasza para będzie cieszyć nas swoją grą i sukcesami przez cały sezon.