Zakup mieszkania czy wynajem? Plusy i minusy zakupu nieruchomości

Wybór nieruchomości do zakupu stanowi zazwyczaj trudną decyzję. Nic dziwnego, jest to wybór, którego zarówno zalety, jak i wady będziemy odczuwać przez co najmniej kilka lat. Zakup nieruchomości wiąże się również z wieloma obawami i emocjami – od ekscytacji, po stres, lęk. Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania, ale nie jesteś pewny czy zakup nieruchomości jest w Twojej sytuacji korzystny? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w której przedstawimy kilka plusów i minusów posiadania własnego mieszkania.

Przeprowadzki krajowe i przeprowadzki międzynarodowe

Jeżeli podjąłeś decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, to bez względu na to czy chcesz daną nieruchomość wynająć czy kupić – musisz przygotować się do przeprowadzki mieszkania. Jeżeli chcesz odjąć sobie nerwów, a jednocześnie nie musieć planować każdego etapu przeprowadzki samodzielnie, nie ryzykować zniszczeniem przenoszonych przedmiotów oraz zaoszczędzić czas i energię, zapoznaj się z ofertą profesjonalnej firmy przeprowadzkowej Fortis – https://fortis-przeprowadzki.pl/. Fortis proponuje profesjonalne usługi przeprowadzkowe na najwyższym poziomie. Szeroka oferta obejmuje kompleksowe przeprowadzki, a także transport mebli, transport pianina, przewóz AGD itd.

Jakie zalety, a jakie wady posiada zakup nieruchomości?

Zastanawiasz się czy zakup mieszkania jest dobrym pomysłem? Sprawdź podstawowe korzyści i ograniczenia wynikające z kupna nieruchomości.

Korzyści wynikające z zakupu nieruchomości

  • Podstawową zaletą własnego mieszkania jest fakt, iż dana nieruchomość staje się Twoją własnością. Nie musisz zatem wynajmować mieszkania i płacić niemałych pieniędzy za wynajem, a jednocześnie masz pewność, iż możesz tam mieszkać tyle czasu, ile chcesz. 
  • Kolejnym atutem jest fakt, iż ceny nieruchomości stale rosną. Dzięki temu, mimo upływu lat, Twoje mieszkanie może znacznie zyskać na wartości.
  • Posiadanie własnego mieszkania daje duży komfort. W przypadku wynajmu zawsze istnieje ryzyko rozwiązania umowy przez właściciela, która będzie się wiązała z koniecznością szukania nowego lokum.

Jakie ograniczenia wynikają z posiadania własnej nieruchomości?

  • Zakup mieszkania w pewien sposób wiąże na kilka lat naszą przyszłość z danym miastem, daną dzielnicą. W przypadku osób, które chcą poznać smak życia w różnych częściach Polski czy świata, lepszym wyborem może być zatem wynajem, z którym wiąże się łatwiejsza zmiana mieszkania. 
  • Minusem zakupu własnej nieruchomości zazwyczaj jest konieczność zaciągnięcia kredytu. Niektórzy czują spadek komfortu życia, mając w świadomości zobowiązanie finansowe na 20 – 30 lat. Dodatkowym obciążeniem jest konieczność nagłego wydania dużej ilości pieniędzy, związanej między innymi z urządzeniem mieszkania lub jego remontem.

Artykuł sponsorowany.