Dlaczego każda firma powinna mieć gadżety reklamowe?

Na rynku każdego roku pojawia się coraz więcej konkurencyjnych firm, które są dla nas nie lada zagrożeniem. Wchodząc na rynek, przyciągają klientów promocyjnymi, a zarazem niższymi cenami. Dlatego też bardzo ważna jest reklama, bywanie na eventach i targach, aby promować firmę, którą tworzyliśmy przez lata. Konieczne jest także zrobienie czegoś, co wpłynie na potencjalnych klientów i sprawi, że nas zapamiętają. Strzałem w dziesiątkę będą gadżety reklamowe!

Gadżety jako reklama

Wszyscy lubią dostawać darmowe prezenty, nawet jeśli są to drobiazgi. Dlatego wykorzystanie gadżetów firmowych będzie świetną promocją i reklamą. Wielu właścicieli firm doskonale wie, jak bardzo takie prezenty potrafią rozreklamować ich usługi i chętnie korzystają z tej formy. Ścigają się oni w tworzeniu i prowadzaniu coraz to bardziej oryginalnych akcesoriów, na których umieszczają nie tylko logo, ale również dane kontaktowe. Jest to bardzo opłacalny biznes dla firm, które zajmują się ich produkcją.

Czy gadżety reklamowe są skuteczne?

Owszem! Wielu przedsiębiorców uważa, że jest to najlepszy sposób na szeroką reklamę, co więcej nie muszą ponosić w związku z tym wysokich kosztów. Aby działania te przyniosły oczekiwany efekt, powinniśmy jednak wcześniej zastanowić się, do jakiej grupy klientów chcemy dotrzeć. Najbardziej popularnymi gadżetami firmowymi są długopisy, kubki, breloki, kalendarze ścienne i gadżety elektroniczne.

Ważne jest także powiązanie darmowych prezentów z działalnością firmy. Na przykład, jeśli prowadzimy biuro, to sprawdzą się długopisy czy zestawy do kawy. Niezależnie od tego, co wybierzemy, konieczne jest umieszczenie na nich logo firmy oraz dane kontaktowe.

Zalety gadżetów reklamowych

Gadżety reklamowe mają jedno podstawowe zadanie — promocję firmy. Dlatego też tak ważne jest, aby były wykonane z dbałością i znalazły swoje zastosowanie w życiu codziennym. Pojawianie na eventach, kongresach czy targach jest doskonałym momentem na wręczenie potencjalnym klientom oryginalnego upominku, by zachęcić ich do kontaktu i skorzystania z naszych usług.  Oczywiste jest również, że im bardziej przydatny przedmiot, tym większe szanse, że będą używali go na co dzień.

Podsumowując, gadżety reklamowe mają na celu:

 • Utrwalenie marki wśród potencjalnych klientów
 • Zwiększenie sprzedaży usług i produktów
 • Promowanie nowych usług
 • Kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy
 • Zrobienie pozytywnego wrażenia wśród klientów

Najpopularniejsze gadżety firmowe

Firmy ścigają się na różne sposoby, aby przyciągnąć do siebie jak największą ilość klientów. Bardzo chętnie zamawiają personalizowane gadżety, którymi obdarowują zainteresowanych ich usługami. Ofert firm, które zajmują się ich produkcją, jest bardzo szeroka, a zamawiając większą ilość, każdy przedsiębiorca może liczyć na zniżkę. Obecnie najpopularniejszymi gadżetami są między innymi: parasole, etui na karty kredytowe, gadżety elektroniczne, nośniki pamięci USB, ekologiczne i spożywcze, walizki, plecaki, worki, drobiazgi dla zdrowia i urody, akcesoria do alkoholi czy kubki, filiżanki i butelki oraz kufle. Firmy są bardziej świadome tego, jak wiele potraf zdziałać odpowiednia reklama.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się materiały reklamowe wykonane z materiałów ekologicznych. Zdrowie naszej planety staje się najważniejsze dla coraz większej liczby ludności, która z dnia na dzień wzrasta. Dlatego też długopisy biodegradowalne, jutowe torby na zakupy, brelok pływak, drewniany wachlarz czy kubki z bambusa są zdecydowanym hitem! Wręczając je klientom, nie tylko pokazujemy im, jak ważna jest dla nas Ziemia, ale także dajemy dobry przykład młodym pokoleniom, zachęcając ich do podobnego działania.

Jaki powinien być skuteczny gadżet reklamowy?

Aby gadżet wręczany klientowi był skuteczny i zapadł w jego pamięć, powinien być między innymi:

 • Wykonany z dobrej jakości materiału
 • Trwały
 • Zawierać reklamę, czyli logo i dane kontaktowe firmy. Napis powinien być czytelny i estetyczny
 • Powinien być większej wielkości
 • Użyteczny i praktyczny
 • Atrakcyjny wizualnie

Artykuł powstał we współpracy z firmą Focusgraf.pl.