Lampa kryształowa jako nieodłączny element stylistyki glamour!

Styl glamour jest bardzo popularny w wielu wnętrzach tworzonych na potrzebę tak gości, jak i mieszkańców bloków, czy dużych, okazałych domów na przedmieściach. Nic dziwnego, że coraz większe zainteresowanie kierujemy zatem w stronę lamp, które w stylu glamour odgrywają bardzo ważną, jeśli nie kluczową rolę. Okazuje się, że od modnych kryształów można mieć duże oczekiwania, a efekt często przekracza nasze marzenia o posiadaniu eleganckiego wnętrza. Dlaczego i jaki klosz kryształowy wybrać, by stworzyć niebywale eleganckie wnętrze w stylu glamour? Sprawdź koniecznie!

Styl glamour – najważniejsze cechy, które warto znać!

Styl glamour staje się w polskich wnętrzach jednym z najbardziej lubianych prądów, który to wybieramy z różnych powodów. Przede wszystkim zastanawiające jest w nim świetne połączenie klasyki z elegancją, jak również nieprzejednane kontrasty układające się w barwne wnętrze i niebywałym charakterze.

W stylu glamour nic nie jest przypadkowe, a wiele osób zwraca nawet uwagę na fakt, że wszystko łączy się w spójną i niebywale estetyczną całość. Na sporą uwagę zasługują tutaj mocno zaakcentowane kolory w postaci bordo, butelkowej zieleni, czy też złota bądź srebra. Niebywale prezentują się również szklane akcesoria i dekoracje, od których dekoratorzy wnętrz mają spore oczekiwania designerskie.

Wystarczy bowiem zerknąć na jadalnię urządzoną w stylu glamour lub na salon, w którym dominują eleganckie elementy wykończenia. Szklane dodatki, stół oraz krzesła wykonane w delikatnym stylu ludwikowskim sprawiają, że cała kompozycja prezentuje się nadzwyczaj oryginalnie.

Czego nie może zabraknąć w takim wnętrzu? Tutaj musi być na bogato, a więc kryształy sprawdzą się niemal idealnie. Mieniące się, z poświatą, pysznie eleganckie i wytworne. Czy można wyobrazić sobie wnętrze w stylu glamour bez kryształów? Oczywiście, że nie. Dlatego właśnie za chwilę podpowiemy, jaką lampę kupić!

Jaką lampę kryształową wybrać do wnętrza urządzonego w stylu glamour? Garść przydatnych porad!

Jeśli zastanawiasz się, jakie oświetlenie zastosować w pomieszczeniu glamour, a jednocześnie wahasz się nad wyborem lampy, która będzie głównym elementem dekoracyjnym to mamy dla Ciebie dobrą informację. W tym przypadku świetnie sprawdzi się lampa kryształowa wykonana z wielu drobnych elementów, które po podświetleniu dadzą niebywały efekt we wnętrzu.

Lampy kryształowe znajdziesz w wielu możliwych opcjach. Większe warto zamocować w salonie, będą wówczas pełnić rolę głównego elementu dekoracyjnego. Mniejsze lampy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dekoracje mają pełnić drugoplanową funkcję.

Do wybory masz lampę kryształową o kształcie gruszki, fali, lampę do zamocowania bezpośrednio przy suficie, jak również subtelnie wykończoną kaskadę. Niemal każdy z tych modeli prezentuje się niepowtarzalnie, dodając wnętrzu wrażenia elegancji i subtelności.

Już wiesz, jak za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia zaaranżować swoje pomieszczenie w stylu glamour? Miej na uwadze wskazane cechy charakterystyczne takiej aranżacji i ciesz się z uzyskania efektu wow!