Czy na Instagramie widać screeny wiadomości?

Instagram to obecnie jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych. Aplikacja, która została stworzona do publikacji pięknych zdjęć z czasem rozszerzyła swoją funkcjonalność. Obecnie możemy publikować również krótkie filmy, czyli tak zwane rolki oraz komunikować się z innymi użytkownikami za pośrednictwem DM czyli direct message. Możemy również publikować relacje, czyli materiały, które będą niedostępne po 24 godzinach od publikacji. Wiele osób zastanawia się, czy wysyłając wiadomości na Instagramie jesteśmy bezpieczni, czy też ktoś może np. zrobić ich screeny bez naszej wiedzy. Jak jest w istocie? Postanowiliśmy się przekonać.

Czy na Instagramie widać screeny relacji?

Relacje na Instagramie to prosty sposób na podzielenie się tym, co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Wiele osób dzieli się zdjęciami lub krótkimi nagraniami, które pokazują ich lepsze i gorsze momenty. Relacje wyróżniają się tym, że znikają po 24 godzinach. Wielu użytkowników nie przykłada więc do nich tak wielkiej wagi jak do zdjęć czy rolek pozwalając sobie na swobodniejszą formę wypowiedzi. W związku z tym pojawia się pytanie, czy ktoś może zrobić screena naszej relacji bez naszej wiedzy i wykorzystać go w przyszłości?

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla użytkowników. Dawniej dostawaliśmy powiadomienie dotyczące tego, czy ktoś zrobił zrzut ekranu naszej relacji. Instagram jest jednak aplikacją, w której ciągle wprowadzane są zmiany i nowe aktualizacje. Obecnie jeśli ktoś zapisze naszą relację w formie screenshota niestety nie będziemy o tym wiedzieli. Dlatego też przed publikacją jakichkolwiek treści warto zastanowić się czy na pewno chcemy podzielić się tym publicznie. Pamiętajmy, że co choć raz trafia do sieci z niej nie ginie.

Czy na Instagramie widać screeny wiadomości?

Jak wspominaliśmy we wstępie naszego artykułu aplikacja Instagram nie służy już jedynie publikacji zdjęć. Coraz częściej jest również platformą, za pomocą której wymieniamy wiadomości tekstowe, głosowe oraz przesyłamy zdjęcia. Dla wielu osób Instagram stal się alternatywą dla dodatkowych komunikatów. Poprzez serwis możemy korespondować nie tylko z osobami, z którymi wzajemnie się obserwujemy, ale również z innymi użytkownikami, którzy zaakceptują naszą prośbę o konwersację. Zdarza się, że w prywatnych wiadomościach przekazujemy informacje, których nie chcielibyśmy pokazywać szerszemu gronu odbiorców.

Pojawiają się wówczas obawy dotyczące tego, czy ktoś może zachować nasze wiadomości np. w postaci screenów bez naszej wiedzy. Jak to wygląda w przypadku Instagrama? Mówiąc najprościej – wiadomości tekstowe, które wymieniamy w DM mogą zostać zescreenowane bez naszej wiedzy. Nie otrzymamy wówczas żadnego potwierdzenia i nie wiemy, kto zapisał je w formie obrazu. Jeśli jednak wysyłamy do kogoś zdjęcia a ta osoba zdecyduje się je zapisać lub zrobić screena, wówczas zostaniemy o tym powiadomieni. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników, którzy pozwalają sobie np. na nieco pikantniejsze zdjęcia flirtując lub będąc w relacji. Niemniej jednak pamiętajmy, że żadne zabezpieczenie tego typu nie daje nam stuprocentowej gwarancji, że zdjęcia nie wyciekną. Dlatego też warto być ostrożnym w przesyłaniu takich treści. 

Fenomen Instagramu – dlaczego jest taki popularny?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na całym świecie. Z czego wynika jego popularność? Podstawą są zamieszczane w nim treści – w znaczącej większości są to piękne zdjęcia lub filmy, których oglądanie sprawia nam przyjemność. To właśnie dlatego użytkownicy spędzają na tej platformie sporo czasu. To jednak nie wszystko. Instagram daje nam proste i intuicyjne narzędzia do poprawy wyglądu naszych zdjęć – poprzez filtry oraz łatwy tryb edycji ustawień zdjęcia.

Dla wielu osób stał się więc platformą, na której mogą czuć się i wyglądać atrakcyjnie. Zaletą tej aplikacji jest również fakt, że pozwala nam śledzić nie tylko osoby, które znamy ale również gwiazdy i celebrytów. Ponadto popularność Instagrama związana jest z tym, że algorytm doskonale dopasowuje treści do tego, co nas interesuje. Trafiając na zdjęcia i posty związane z naszą pasją, hobby czy życiem codziennym chętnie chłoniemy ich więcej. 

Instagram – dlaczego tak chętnie z niego korzystamy?

Dla wielu osób Instagram jest ulubioną aplikacją społecznościową. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, treści, które do nas trafiają są zgodne z naszymi zainteresowaniami a przy tym nawiązywanie kontaktów i interakcji jest swobodne i łatwe. Przemawia do nas także urok zdjęć, które oglądamy za jego pomocą. Nie możemy również zapomnieć o tym, że Instagram jest miejscem, w którym można wyrazić siebie i pokazać swoją osobowość, styl, pasje i talenty. Użytkownicy mogą budować swoją markę osobistą, zwiększać swoją widoczność i zasięg, a nawet zarabiać pieniądze poprzez współpracę z innymi markami i influencerami. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Instagram jest platformą, z której bardzo chętnie korzystamy.