Canadian Peak – co to za marka? Historia powstania firmy i opinie o niej

Poszukując idealnych ubrań dla siebie coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na wzornictwo, jakość materiałów czy cenę ale również markę danego produktu. Za większością producentów idzie bowiem opinia na jej temat, która może zachęcić lub zniechęcić do zakupu produktu. Czasem jednak zdarza się tak, że dana marka nie budzi w nas żadnych skojarzeń. Doskonałym przykładem może być firma Canadian Peak – marka niezwykle popularne poza granicami naszego kraju, która obecnie coraz częściej przekonuje również polskich klientów. Co jednak znajdziemy w jej ofercie? Czy warto jej zaufać? Przekonajmy się.

Canadian Peak – co to za marka i skąd wzięła się nazwa?

Canadian Peak to marka odzieżowa, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości i modnej odzieży zimowej. Nazwa marki nawiązuje do kanadyjskich gór, które stanowiły inspirację dla jej założycieli. Jednocześnie wiele osób uznaje, że jest to także kraj, z którego pochodzi dana marka. Nie jest to jednak prawdą. Canadian Peak jest firmą dość tajemniczą, dlatego w sieci możemy natrafić na różnorodne informacje – niektóre źródła podają, że ma szwedzkie lub norweskie korzenie.

Tak naprawdę jest to marka francuska, która powstała w latach 80-tych. Do dziś cieszy się dużą popularnością, również w naszym kraju, choć jest to firma, która nie posiada w Polsce stacjonarnych sklepów. Klienci trafiają na jej produkty przede wszystkim na platformach sprzedażowych takich jak np. Zalando. W tym miejscu warto zauważyć, że brak oficjalnego sklepu internetowego jak również sklepów stacjonarnych sprawia, że wielu oszustów podszywa się po markę Canadian Peak sprzedając produkty, które nie są wyrobami tego producenta.

Produkty marki Canadian Peak – co sprzedają?

Canadian Peak to marka odzieży sportowej i outdoorowej, która cieszy się dużą popularnością wśród miłośników aktywnego stylu życia. W jej ofercie znajdziemy przede wszystkim ubrania zimowe – kurtki, czapki, rękawiczki oraz inne akcesoria, które potrzebne są w czasie zimowych miesięcy. Są to ubrania, które możemy nosić na co dzień a jednocześnie doskonale sprawdzają się podczas górskich wspinaczek, jazdy na nartach czy snowboardzie. To jednak nie wszystko.

Canadian Peak to także odzież całoroczna – bluzy, koszulki, szorty oraz spodnie. Marka słynie z używania najnowocześniejszych technologii i materiałów, które zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi i zapewniają komfort termiczny. Warto wspomnieć również o tym, że produkty Canadian Peak są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i fasonach, dzięki czemu każdy z klientów może znaleźć produkty dopasowane do swojego gustu i potrzeb.

Canadian Peak logo marka

Marketing marki Canadian Peak – jak wygląda?

Canadian Peak to firma dość specyficzna, która nie stawia na działania marketingowe uznając, że wysoka jakość jej produktów obroni się sama. Poniekąd jest to prawdą. Pomimo tego, że Canadian Peak nie tylko nie jest marką, która nie inwestuje w tradycyjne formy reklamy ale również nie promuje się za pośrednictwem internetu i social mediów.

Canadian Peak opiera swoją strategię na marketingu szeptanym, czyli pozytywnych opiniach klientów, które wynikają z wysokiej jakości produktów, będących w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednocześnie jest również firmą, która ceni sobie ekologię oraz środowisko naturalne. Doskonałym przykładem działań proekologicznych jest fakt, że Canadian Peak wykorzystuje materiały z recyklingu.

Opinie z internetu o marce Canadian Peak

Sprawdzając, czy dana marka godna jest naszej uwagi warto zapoznać się z opiniami osób, które zdecydowały się na zakup jej ubrań. Sprawdźmy więc, co o Canadian Peak i ich wyrobach mówią internauci a dokładniej klienci sklepu Amazon:

  • “Kurtka jest ciepła i miękka, wysoka jakość”
  • “Wspaniały polar, bardzo miękki, ciepły i wygodny. Kupiłem dwa, jeden czarny i jeden niebieski.”
  • “Spodziewałem się trochę więcej znając tę markę.”
  • “Odzież miękka, ciepła, wygodna i odporna na pranie, służy przez długi czas”.

Jak więc widzimy Canadian Peak jest marką, która cieszy się stosunkowo dobrymi opiniami w sieci. Pozytywne głosy na jej temat przeważają a ewentualne uwagi najczęściej dotyczą nie tyle jakości ubrań co drobnych niedogodności takich jak nie do końca odpowiadający klientowi krój czy kolor. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zazwyczaj są to bardzo subiektywne opinie i ta sama kurtka lub bluza zbiera również szereg pozytywnych ocen.

Marka Canadian Peak – podsumowanie

Podsumowując, Canadian Peak to firma, która zajmuje się produkcją odzieży zimowej wysokiej jakości. To marka, która w swojej ofercie ma ciepłe okrycia wierzchnie, wygodną odzież sportową oraz ubrania idealne na stok narciarski. Jest to firma, która przekłada jakość materiałów nad intensywną promocję swojej oferty. Dzięki temu dobra opinia na jej temat rozprzestrzenia się drogą pantoflową a Canadian Peak cieszy się ogromną popularnością. Poszukując wysokiej jakości odzieży outdoorowej warto więc zainteresować się propozycjami tej marki.