Autka dla dzieci na akumulator – czy to dobry prezent?

Czasy drewnianych klocków i szmacianych lalek już dawno minęły. Obecnie prezenty dla dzieci są bardziej wyszukane, a co za tym idzie również droższe. Od kilku lat na rynku zabawek prawdziwym hitem stały się autka na akumulator dla dzieci, o których marzy każdy maluch. Czy to dobry pomysł na prezent?

Auto na akumulator – zabawa czy nauka?

Od kiedy autka na akumulator dla dzieci pojawiły się na rynku, zaczęto zastanawiać się, czy jest to jedynie zabawka, czy dziecko może się również czegoś nauczyć. Otóż może!

Bezpieczeństwo

Podczas poruszania się pojazdem, który ma zarówno pedał gazu, jak i możliwość hamowania, maluch może nauczyć się kontroli i skupienia. Jeżdżenie między innymi użytkownikami drogi wymaga od niego pełnej koncentracji, omijania przeszkód, zatrzymywania się w odpowiednich miejscach i czasie. Jeśli dodatkowo podróżować będzie z nim kolega lub rodzeństwo, to nauczą się, że są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za pasażera. Gdy młody człowiek nauczy się zasad bezpieczeństwa drogowego, w przyszłości będzie wiedział, jak zachować się na drodze.

Kreatywność

Autka na akumulator dla dzieci wpływają na jego wyobraźnię i rozwój kreatywności. Dzieci podróżując pojazdami, mogą wyobrażać sobie różne historie, takie jak podróże odkrywcze czy wyścigi. Dzięki takiemu treningowi nawet najmłodszy maluch może rozwijać się intelektualnie, co ucieszy każdego rodzica.

Aspekty techniczne

Auto, które jeździ do dobra okazja do nauki techniki i mechaniki. Dziecko nie tylko nauczy się, jak działa pojazd, ale również jak sprawdza się stan opon, jak ładuje akumulator, a w razie awarii wspomoże rodzica w poszukiwaniu przyczyn jej powstania.

Pewność siebie

Autka dla dzieci na akumulator mają dodatkową funkcję, która na pewno ucieszy rodziców, jest to pilot do zdalnego kontrolowania. Dzieci, zwłaszcza te początkujące mogą mieć problemy ze skręcaniem czy zawracaniem. Dzięki pilotowi rodzic będzie mógł zareagować w razie konieczności lub wspomóc swoją pociechę podczas problemów. Możemy być jednak pewni, że możliwość samodzielnego poruszania się autem po drodze wzmocni jego pewność siebie.

Odpowiedzialność

Oprócz odpowiedzialności za drugiego podróżującego obok, dziecko musi mieć świadomość, że to ono odpowiada za swój pojazd. Jeśli nie dopilnuje tego, by naładować akumulator, to niestety nie będzie mogło z niego korzystać. Poza tym możemy nauczyć malucha, że musi dbać o swoje rzeczy, na przykład myjąc auto, gdy się zabrudzi.

Autko na akumulator dla dziecka – dobry prezent?

Bardzo dobry! Żaden rodzic nie powinien mieć co do tego wątpliwości. Trzymając w dłoni pilot, którym możemy zdalnie sterować autem dziecka, możemy zagwarantować maluchowi pełne bezpieczeństwo. Oprócz tego, że tego rodzaju zabawka uczy go odpowiedzialności, zachowania się na drodze i bezpieczeństwa, to jest to przede wszystkim świetna zabawa.

Nie musimy martwić się o to, czy dziecko kierujące pojazdem w razie kolizji z drzewem, słupem czy bramą nie zrobi sobie krzywdy. Autka dla dzieci na akumulator wykonane są z solidnych materiałów, które nie zagrażają mu żadną kontuzją, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Auto na akumulator – drogi prezent?

Wiedząc, że tego rodzaju pojazdy są świetnym pomysłem na prezent dla każdego malucha, nasuwa się pytanie, czy nas na niego najzwyczajniej stać? Owszem, na rynku pojawiło się mnóstwo modeli z różnymi dodatkowymi funkcjami. Autka na akumulator dla dzieci możemy nabyć już za około 800 zł, jeśli nie zależy nam na „wypasionym” BMW ze wszystkimi dodatkami, typu panel multimedialny czy radio.

Ceny poszczególnych modeli dobijają nawet do 1800 zł, warto jednak pamiętać, że dziecko szybko rośnie i samochód, który jest dobry dla 3 latka, trzeba będzie wymienić za rok czy dwa. Poza tym zakup auta na akumulator wiąże się również z dodatkowymi kosztami jak na przykład ładowanie akumulatora czy wymiana poszczególnych części w razie awarii. Tak czy inaczej, prezent w postaci takiej zabawki nie musi być drogi, a na pewno ucieszy obdarowanego, który poczuje się jak prawdziwy kierowca.