Artur Andrus – kim jest ten znany kabareciarz i prezenter? Rodzina, dzieci i żona

Artur Andrus – kim jest? Wiek, kariera, życiorys

Artur Andrus to mężczyzna, którego z całą pewnością można nazwać człowiekiem o wielu talentach. Jest nie tylko dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym i radiowym, ale również aktorem, autorem piosenek, kabareciarzem czy konferansjerem. To nie wszystkie role, które wykonywał i wykonuje w swoim życiu. Nic więc dziwnego, że jest osobą, która budzi zainteresowanie publiczności. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zarówno kariery, jak i życia Artura Andrusa. 

Życiorys Artura Andrusa

Artur Andrus urodził się w Lesku 27 grudnia 1971 roku. Oznacza to, że już niedługo będzie obchodził 52 urodziny. Uczęszczał do szkoły podstawowej Zabrodziu, jednakże pierwszy etap edukacji zakończył w Sanoku z powodu przeprowadzki swojej rodziny. Następnie rozpoczął naukę w II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku. W szkole tej prowadził audycje przez radiowęzeł. Był także redaktorem pisma harcerskiego. Po ukończeniu szkoły średniej wybrał studia na Uniwersytecie Warszawskim gdzie studiował i ukończył dziennikarstwo. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artur Andrus (@artur_andrus)

Kariera Artura Andrusa

Artur Andrus to znany i ceniony polski dziennikarz, poeta, piosenkarz, satyryk i artysta kabaretowy. Jego kariera rozpoczęła się od pracy w Rozgłośni Harcerskiej i Radiu Rzeszów, gdzie prowadził audycje o charakterze humorystycznym. Zyskał popularność dzięki swoim radiowym programom w Programie Trzecim Polskiego Radia, takim jak Powtórka z rozrywki i Akademia rozrywki. Był również komentatorem programu Szkło kontaktowe na TVN24, a obecnie pracuje w RMF Classic. Artur Andrus jest także autorem książek i trzech płyt, z których największy sukces odniósł album “Myśliwiecka”, który dotarł na pierwsze miejsce listy sprzedaży i uzyskał podwójną platynową płytę. Jego twórczość charakteryzuje się błyskotliwym humorem, inteligentnym dowcipem i zaskakującymi rymami.

Artur Andrus jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Złotego i Srebrnego Krzyża Zasługi, Mistrza Mowy Polskiej i SuperJedynki. Jest także artystą kabaretowym i konferansjerem, który promuje wiele młodych kabaretów. Współredagował i prowadził programy kabaretowe w Programie Trzecim Polskiego Radia, takie jak Powtórka z rozrywki i Akademia rozrywki. Był też gospodarzem kabaretowych spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą i łódzkiej „Przechowalni”. Występuje również na scenie z własnym recitalem kabaretowym, w którym prezentuje swoje piosenki i monologi.

Co wiemy o bliskich Artura Andrusa?

Artur Andrus należy do grona osób, którym zależy na tym, by budować swoją karierę w oparciu o dokonania zawodowe, nie zaś o dyskusje o życiu prywatnym. Dlatego też na temat jego bliskich ciężko znaleźć jest jakiekolwiek informacje. Wiadomo, że pochodzi z rodziny robotniczej, nie mamy jednak żadnych informacji na temat tego kim byli i jak nazywali się jego rodzice. Nie wiadomo również czy mężczyzna posiada rodzeństwo.

Artur Andrus – życie osobiste

Związki znanych osób od zawsze ciekawiły opinię publiczną. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się zapytania dotyczące relacji Artura Andrusa z kobietami. Informacje, jakie możemy znaleźć na ten temat są jednak bardzo okrojone. Temat swojej żony poruszył tylko w jednym wywiadzie zaznaczając, że nie chce mówić o swoim życiu prywatnym i prosi o uszanowanie tego. Jak sam wspomina, zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli choć raz zaprosi dziennikarzy do swojego domu oraz życia prywatnego pozostaną oni już w nim na zawsze, czego nie chce. Ze zdawkowych informacji możemy jednak wywnioskować, że mężczyzna jest z kimś związany. Nigdy jednak nie pokazuje się ze swoją żoną publicznie – dlatego też nie wiemy kim jest ta kobieta. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artur Andrus (@artur_andrus)

Artur Andrus – czy jest ojcem?

W tym samym wywiadzie, w którym po raz pierwszy poruszył temat swojej żony wspomniał również zdawkowo o synu. W związku z tym wiemy, że Artur Andrus jest ojcem. Szczegóły dotyczące wieku oraz imienia jego dziecka nie są jednak znane. Pozostaje nam więc uszanować prawo dziennikarza do prywatności. 

Artur Andrus – czy jest aktywny w sieci?

Moglibyśmy sądzić, że skoro Artur Andrus jest osobą stroniącą od pokazywania swojego życia publicznie nie będzie zainteresowany obecnością w internecie. Większość profili prowadzonych w mediach takich jak Facebook czy Instagram opiera się przecież na ujawnianiu fragmentów swojego życia. Okazuje się jednak, że Artur Andrus doskonale wie, że internet może pomóc mu w promocji swoich działań. Dlatego też jest obecny zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Na pierwszym portalu zgromadził co prawda niezbyt wielu fanów, ponieważ obserwuje go tam zaledwie 3301 osób. Za to Facebook stał się główną platformą jego komunikacji z widzami. Profil na tym portalu obserwuje bowiem aż 231 tysięcy użytkowników. 

Artur Andrus – ciekawostki z życia

Satyra od zawsze była bliska Arturowi Andrusowi. Już w trakcie studiów był zainteresowany rozbawianiem ludzi. To właśnie jej poświęcił swoją pracę magisterską. Poruszał w niej temat satyry w polskiej prasie.Jego promotorem był prof. Janusz Maciejewski, znany krytyk literacki i publicysta.