Piotr Fronczewski nie żyje – czy to jest prawda?

W dzisiejszych czasach, w dobie powszechnego dostępu do internetu informacje przekazywane są niezwykle szybko. Z jednej strony daje nam to możliwość bycia na bieżąco z wszystkimi ważnymi wydarzeniami, z drugiej jednak strony sprawia, że często pojawiają się informacje niezweryfikowane a nawet nieprawdziwe. Doskonałym przykładem mogą być doniesienia o śmierci kogoś znanego. Jedną z takich osób jest Piotr Fronczewski. Informacja o jego śmierci pojawiła się w 2022 i 2023 roku. Czy jednak była prawdziwa? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czy Piotr Fronczewski żyje?

Na samym wstępie naszego artykułu pragniemy uspokoić wszystkich fanów aktora. Piotr Fronczewski żyje i ma się dobrze, choć obecnie nieczęsto pokazuje się publicznie. W przypadku doniesień o jego śmierci mamy do czynienia z tak zwanym clickbaitem, czyli chwytliwym tytułem artykułu lub nagrania wideo, które ma na celu wzbudzenie ciekawości, kontrowersji i zwiększenie ruchu na stronie internetowej, na której opublikowano fałszywą informację. 

Skoro wiemy już, że pogłoski o śmierci Piotra Fronczewskiego były nieprawdziwe warto przypomnieć nieco kim jest ten wybitny i charakterystyczny aktor. 

Piotr Fronczewski to artysta wszechstronny. Znamy go przede wszystkim jako aktora jednak w swojej karierze zajmował się również śpiewem, satyrą czy dubbingiem. Urodził się w 1946 roku w Łodzi, a swoją karierę zaczął jako dziecko w filmie “Wolne miasto”. Miał wówczas 12 lat. Jest absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej i laureatem wielu nagród filmowych. Zagrał w ponad 120 filmach i serialach. Piotr Fronczewski nie ograniczał się do jednego gatunku filmowego czy teatralnego.

Grał zarówno role dramatyczne, jak i komediowe, historyczne i współczesne, realistyczne i fantastyczne. Wśród jego najbardziej znanych kreacji są: Horn w “Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, Pan Kleks w cyklu filmów o Akademii Pana Kleksa, Fryderyk w “Miłości ci wszystko wybaczy” Janusza Rzeszewskiego, sekretarz w “Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, czy Zenon w “Konsulu” Macieja Dejczera. Na uwagę zasługuje również jego kariera muzyczna. Piotr Fronczewski wykreował postać Franka Kimono. Jako Franek parodiował muzykę disco i wydał cztery żartobliwe albumy, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów aktora.

Piotr Fronczewski nie żyje – czy ta informacja z 2022 I 2023 jest fakiem?

Informacje o śmierci znanych osób pojawiają się w sieci często. Niestety, również te niesprawdzone. Tak jest również w przypadku Piotra Fronczewskiego. Zarówno w 2022 jak i w 2023 roku pojawiły się artykuły, których chwytliwe tytuły sugerowały nam, że Piotr Fronczewski nie żyje. Wzbudziło to zainteresowanie internautów i sprawiło, że w sieci zaczęły pojawiać się liczne zapytania dotyczące tego tematu oraz artykuły odpowiadające na pytanie “Czy Piotr Fronczewski nie żyje?”.

Po raz kolejny pragniemy więc uspokoić fanów artysty. Piotr Fronczewski żyje a doniesienia o jego rzekomej śmierci były nieprawdziwe. Dlatego też jeśli po raz kolejny natrafimy na podobną informację zamieszczonej na stronie o niewiadomym pochodzeniu czy redakcji – warto podejść do niej nieufnie. Sprawdzając informacje o czyjejkolwiek śmierci warto odwiedzać znane portale internetowe, które publikują sprawdzone informacje. Dopóki nie zweryfikujemy prawdziwości informacji lepiej wstrzymać się z przekazywaniem jej dalej. Wszechobecne clickbaity oraz fake newsy będą dzięki temu rozprzestrzeniać się w znacznie bardziej ograniczonym stopniu. 

Piotr Fronczewski zdjecie

Czy żona Piotra Fronczewskiego nie żyje?

Gdy w sieci pojawiły się doniesienia o śmierci Piotra Fronczewskiego a następnie zostały zdementowane część internautów zaczęła podejrzewać, że być może nie chodziło o aktora, tylko o jego żonę. Twórcy fake newsów szybko podchwycili ten pomysł i pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje i kłamliwe artykuły dotyczące żony aktora, Ewy. W tym przypadku również nie miały nic wspólnego z prawdą. Żona Piotra Fronczewskiego, Ewa Fronczewska również żyje i cieszy się dobrym zdrowiem.

Para jest w szczęśliwym związku małżeńskim od prawie 50 lat, choć ich małżeństwo nie było wolne od kryzysów. Jeden z nich spowodowany był romansem Piotra Fronczewskiego z aktorką Joanną Pacułą, którą aktor poznał podczas pracy nad serialem “07 zgłoś się”. Aktor zauroczył się w pięknej i utalentowanej Joannie, mimo wszystko jednak nie doszło do zakończenia jego małżeństwa z Ewą. Kobieta wybaczyła artyście chwile słabości i  zdecydowała się nie rozbijać rodziny dwóm synom. O wszystkim tym dowiedzieliśmy się z wywiadu rzeki, który został opublikowany w formie książki “Ja Fronczewski”. Obecnie para prowadzi zgodne i szczęśliwe życie z dala od mediów. Nie ma w tym nic dziwnego. Ewa Fronczewska od zawsze unikała rozgłosu i blasku fleszy przekładając nad sławę życie rodzinne. Pamiętajmy jednak, że wszystkie informacje o śmierci jej lub Piotra Fronczewskiego nie są prawdziwe i nie powinniśmy im wierzyć. W dobie fake newsów warto zawsze dokładnie sprawdzać podobne doniesienia i ufać tylko dużym portalom i redakcjom dbającym o rzetelność przekazywanych informacji.