Miłego dnia inaczej – czym zastąpić ten zwrot?

Utrzymując relacje z innymi osobami powinniśmy zadbać o to, by druga strona wiedziała, że o niej pamiętamy oraz zależy nam na tym, by miała dobry nastrój. Z tego powodu często już z samego rana życzymy drugiej połówce, osobie bliskiej lub przyjacielowi “miłego dnia”. To bardzo sympatyczny zwyczaj. Nie da się jednak ukryć, że już kilkukrotne wysłanie takiej wiadomości sprawia, że staje się ona czymś oczywistym, co może być traktowane jako zdawkowa wiadomość “na odczepnego”. Dlatego też warto wykazać się kreatywnością. Czy więc zastąpić życzenia “miłego dnia”? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Jak życzyć miłego dnia, aby drugiej osobie było miło?

Zanim odpowiemy na pytanie jak życzyć miłego dnia by sprawić drugiej osobie autentyczną przyjemność warto zastanowić się, dlaczego w ogóle wysyłamy tego typu wiadomości. Są one przekazem, który niesie za sobą pozytywne emocje. Pozornie krótka, niewiele znacząca wiadomość jest dla drugiej osoby sygnałem, że pamiętamy o niej, jest dla nas ważna oraz realnie interesuje nas jej samopoczucie oraz życie. Życzenie miłego dnia jest prostym gestem, który może rozświetlić nawet najbardziej szary dzień.

Życząc drugiej osobie przekazujemy nasze uczucia – sympatii, przywiązania, miłości i troski. Nie da się jednak ukryć, że jeśli każdego dnia piszemy to samo trudno jest o to, by druga osoba właściwie odebrała nasze intencje. Nagle to, co miało być miłym gestem staje się tak naprawdę nudzące, zdawkowe, niepotrzebne. Kolejny taki sam sms nie wnosi nic do relacji. Co więcej, może być dla drugiej osoby sygnałem, że robimy to mechanicznie, ponieważ tak trzeba, nie zaś dlatego, że naprawdę nam na niej zależy. Warto więc wiedzieć jak życzyć drugiej osobie miłego dnia by tak wiadomość naprawdę wywołała pozytywne emocje.

CZYTAJ  Ile waży 1 litr wody? Od czego zależy waga wody?

Przede wszystkim warto zadbać o autentyczność naszego przekazu. “Miłego dnia” – to prosty, pospolity zwrot, który możemy skierować do każdego od sąsiada po znajomą panią w sklepie. Zwracając się do osoby bliskiej warto więc zadbać o bardziej osobisty przekaz. Zacznij wiadomość od imienia, napisz ją własnymi słowami, odwołaj się do tego, co dzieje się w życiu osoby ci bliskiej. Przykładowo, jeśli wiesz, że zmaga się z napiętą sytuacją w pracy napisz, że życzysz spokoju i dobrej atmosfery. Jeśli ktoś ci bliski stresuje się egzaminem – życz powodzenia i zapewnij, że z pewnością poradzi sobie bez trudu. Takie osobiste wiadomości odwołujące się do przeżyć czy wydarzeń pokażą realną troskę.

milego dnia inaczej

Po drugie, wykorzystaj możliwości, które daje ci internet. Od czasu do czasu zamiast zwykłych życzeń miłego dnia możesz przesłać przecież złotą myśl, interesujący aforymz, cytat znanej osoby czy zabawny wierszyk. Taka wiadomość z pewnością będzie miłą, zaskakującą niespodzianką, która zapadnie bliskiej ci osobie w pamięć. W sieci można znaleźć wiele inspirujących, motywujących czy poprawiających nastrój treści, które możesz wykorzystać.

Pamiętaj także, że pozytywne emocje i dobre życzenia możesz przesyłać nie tylko za pomocą słów. Nie od dziś mówi się przecież, że czasem obraz wyraża ich więcej. Zamiast tradycyjnych i wyświechtanych życzeń miłego dnia wyślij wspólne zdjęcie z miłym podpisem. Możesz także wykorzystać gotowe grafiki i zabawne memy, które dostępne są w sieci. Ich pobranie na swój telefon zajmie ci zaledwie kilka sekund a efekt, jaki wywoła taka niecodzienna wiadomość z pewnością będzie pozytywny. Nie zapominaj także o muzyce. Gdy kolejny raz zaczynacie dzień daleko od siebie prześlij link do piosenki, która wywołuje w was pozytywne emocje lub dobre wspomnienia. Taki sposób przypomnienia o tym, że dana osoba jest dla ciebie ważna z pewnością zostanie doceniony.

CZYTAJ  1 tona - ile to kg, dag i gramów? Jak przeliczyć te jednostki?

Mówiąc najprościej – chcąc przekazać komuś dobre życzenia postaw na szczerość, autentyczność i kreatywność. Nie bój się innych sposobów komunikacji – one naprawdę działają.

Miłego dnia inaczej  – co ciekawego napisać, aby było oryginalnie?

Nie da się jednak ukryć, że napisanie krótkiej wiadomości bywa najwygodniejszym sposobem na wyrażenie ciepłych uczuć i serdecznych życzeń względem drugiej osoby. Co więc ciekawego napisać? Oto kilka naszych propozycji:

  • Odwołaj się do wspólnych udanych chwil: “Niech Twój dzień będzie udany jak nasz wyjazd do…”;
  • Nawiąż do zjawisk przyrodniczych: “Niech Twój uśmiech kwitnie na twarzy niczym wiosenny ogród”;
  • Użyj cytatu znanej osoby;
  • Postaw na niecodzienne przywitanie: “Niech Twój dzień obędzie się bez aktualizacji systemu operacyjnego”;
  • Nie bój się humoru: “Życzę Ci, aby Twój dzień był równie przyjemny, jak znalezienie zapomnianego banknotu w kieszeni spodni”.

Pamiętaj, aby tworząc wiadomość z życzeniami miłego dnia dla drugiej osoby wziąć pod uwagę jej wiek, charakter i usposobienie, stopień zażyłości między wami oraz uczucia, które chcesz przekazać. Wówczas znacznie zwiększysz szanse na to, że wiadomość zostanie dobrze odebrana i będzie stanowiła przyjemną niespodziankę na początek dnia. Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne a codzienne tworzenie ciekawego powitania i miłych życzeń może okazać się doskonałą zabawą również dla ciebie.