Marta Kielczyk – kim jest ta znana dziennikarka? Kim są jej mąż i dzieci? Zobaczmy jak wygląda jej życie prywatne!

Uzdolnione i urodziwe prezenterki telewizyjne często cieszą się nie tylko sympatią publiczności ale również budzą jej zainteresowanie. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Marta Kielczyk. Kobieta związana między innymi z Telewizją Publiczną ma na swoim koncie wiele sukcesów. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób, które cenią Martę Kielczyk są zainteresowane również jej prywatnym życiem. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym zgromadziliśmy wszystko to, co udało nam się ustalić na temat Marty Kielczyk. 

Marta Kielczyk – najważniejsze informacje

Marta Kielczyk to znana i ceniona dziennikarka oraz prezenterka. Urodziła się 23 maja 1974 w Siedlcach. Związana jest jednak z Rawą Mazowiecką, ponieważ to tu spędziła dzieciństwo i młodość. To właśnie w tym mieście uczęszczała do LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jest osobą doskonale wykształconą. Ukończyła bowiem Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Szkołę Główną Handlową w Warszawie gdzie odbywała studia menedżerskie. Pozwoliło jej to wypracować warsztat, co zaowocowało późniejszymi sukcesami. 

Jak wyglądała kariera Marty Kielczyk?

Kariera zawodowa Marty Kielczyk zaczęła się w 1993 roku w Radiu Kolor, następnie kontynuowała ją w Programie I Polskiego Radia, gdzie pracowała w latach 1994–2007 i 2009–2012. Prowadziła tam popularne audycje, takie jak “Sygnały dnia”, “Lato z radiem” i “Cztery pory roku”, była również kierownikiem redakcji kultury i rozrywki. W latach 2013–2015 pracowała w radiu TOK FM, gdzie była gospodynią programu “Pierwsze śniadanie”.

W 1999 roku została prezenterką w “Panoramie” – znanym programie informacyjnym TVP 2 – po tym, jak wygrała casting na prezenterów i reporterów. W telewizji publicznej prowadziła również inne programy, takie jak “Praca dla każdego”, “Studio SAPARD” czy “W imieniu obywatela”. Pisała felietony dla “Pytania na śniadanie” i była dziennikarką sportową podczas Igrzysk w Pekinie, gdzie prezentowała olimpijskie ciekawostki w programie “Pekin 2008 – Z olimpijskich aren”. Do dziś jest związana z TVP i pojawia się na antenie TVP1 i TVP info.

Marta Kielczyk jest również autorką książki “#WPADKI – @grzechy językowe w mediach”, w której zwraca uwagę na błędy językowe popełniane przez dziennikarzy. Za poprawną polszczyznę otrzymała nagrodę Chryzostoma, przyznawaną przez słuchaczy Polskiego Radia. Jest  także laureatką wielu innych nagród i wyróżnień.

Rodzina Marty Kielczyk – co o niej wiemy?

Prezenterka nie lubi ujawniać swojej prywatności i nie dzieli się informacjami o swojej rodzinie. Zdecydowanie zależy jej na tym, by ludzie dyskutowali o niej w kontekście jej dokonań zawodowych. Nigdy nie wypowiadała się na temat rodziców, choć zdarzyło jej się opublikować ich fotografie w swoich social mediach z okazji Dnia Ojca oraz Dnia Matki. Niemniej jednak w sieci nie znajdziemy informacji o tym jak nazywają się oraz kim są rodzice Marty Kielczyk. Nie wiadomo także czy kobieta posiada rodzeństwo. 

Związki Marty Kielczyk

Życie prywatne znanych osób od zawsze budzi zainteresowanie i jest pożywką dla plotek i domysłów. Nie inaczej jest w przypadku Marty Kielczyk. Ilekroć w sieci pojawi się jej zdjęcie z mężczyzną możemy natknąć się na krzykliwe nagłówki sugerujące związek. Tak naprawdę żadne z tych doniesień nie potwierdziło się z prostego powodu – Marta Kielczyk dokłada wszelkich starań by chronić swoją prywatność. Pozostaje nam to uszanować.

Czy Marta Kielczyk ma dzieci?

To kolejna z kwestii dotyczących Marty Kielczyk, w której nie da się zbyt wiele ustalić. Kobieta oddziela bowiem swoje życie prywatne od zawodowego grubą kreską, przez co nikt tak naprawdę nie wie, czy posiada dzieci. Faktem jest jednak, że nigdy nie udało się jej sfotografować z maluchami, nie wstawiła również nigdy żadnego postu z dziećmi na swoje profile. Pozwala nam więc to myśleć, że Marta Kielczyk nie posiada własnych dzieci. 

Facebook i Instagram Marty Kielczyk

Choć Marta Kielczyk nie dzieli się swoim życiem prywatnym z mediami nie oznacza to, że nie docenia możliwości rozwoju i zdobywania popularności, jakie w dzisiejszych czasach daje nam internet. Dlatego też posiada własne profile zarówno na Facebooku jak i na Instagramie. Na Facebooku jej konto obserwowane jest przez 13 tysięcy osób. Na Instagramie radzi sobie nieco gorzej, ponieważ jej konto obserwuje zaledwie 5 tysięcy użytkowników. Nie da się ukryć, że Marta Kielczyk nie jest przesadnie aktywna i także w mediach społecznościowych skupia się głównie na zawodowych aspektach swojego życia.

Czego nie wiedziałeś o Marcie Kielczyk?

Marta Kielczyk to nie tylko znakomita dziennikarka, ale też aktorka. Może nie wiecie, ale zagrała w dwóch filmach, w których wcielała się w rolę prezenterki telewizyjnej. Pierwszy raz było to w komedii “Zamiana” z 2009 roku, gdzie była prezenterką TV News. Drugi raz zobaczyliśmy ją w serialu “Instynkt” z 2011 roku, gdzie grała prezenterkę Panoramy. Czyż to nie ciekawe, że zagrała rolę, którą zna doskonale z prawdziwego życia?