Kendallme – co to za sklep? Opinie na forum, zwroty, kontakt, czas dostawy

W dzisiejszych czasach zakupy online stają się dla większości z nas standardową metodą zakupu nowych ubrań, akcesoriów i dodatków. Szeroki wybór, niższe ceny czy wygoda zakupów sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej sklepów i platform sprzedażowych, które dają nam taką możliwość. Jedną z nich jest Kendallme. Co warto wiedzieć o tym sklepie onlie? Czy jest to miejsce, w którym warto zrobić zakupy? Przekonajmy się.

Kendallme – co to za sklep?

Kiedy wejdziemy na stronę sklepu Kendallme od razu możemy zauważyć, że jest to platforma sprzedażowa, która kieruje swoją ofertę przede wszystkim do kobiet. Na stronie głównej nie znajdziemy co prawda produktów, lecz odnośniki do najczęściej wybieranych produktów, promowanych przez firmę oraz kategorii. Tych jest naprawdę sporo – są to zarówno ubrania, jak i akcesoria, bielizna oraz obuwie. Po kliknięciu wybranej przez nas kategorii pojawiają się produkty. Wyróżniają się stosunkowo przystępną ceną oraz doskonałym, eleganckim wyglądem co sprawiło, że wiele klientek skusiło się na zakup w tym sklepie.

Warto jednak być czujnym. Musimy bowiem wiedzieć, że Kendallme nie jest własnością firmy zarejestrowanej w Polsce. To oczywiście nic złego. Jednak przyglądając się produktom dostępnym w ofercie możemy zauważyć, że wiele bluzek, spodni czy sukienek dostępnych jest również na chińskich platformach sprzedażowych takich jak Aliexpress. Co więcej, kosztują tam one znacznie mniej.

Kendallme – opinie na forum

Odwiedzając nowy sklep internetowy i planując w nim zakupy warto zapoznać się z opiniami klientów o tym miejscu oraz oferowanych produktach. Warto zrobić to nie tylko na stronie sklepu ale również na niezależnych forach czy w portalach społecznościowych. W przypadku Kendallme zapalić powinna nam się kolejna czerwona lampka. Na stronie sklepu możemy zauważyć, że praktycznie każdy produkt ma taką samą, wysoką ocenę oraz zbliżoną liczbę opinii. W praktyce to zazwyczaj się nie zdarza, ponieważ zawsze znajdą się produkty, które cieszą się większą popularnością. To jednak nie wszystko – opinie są krótkie, duża część z nich zawiera błędy a wśród użytkowników niepokojąco często powtarza się imię Jagna. Dlatego te warto sprawdzić opinie pochodzące z niezależnych stron.

W tym miejscu możemy mocno się zdziwić. Długi czas wysyłki a nawet jej brak, fatalna jakość obsługi czy niskiej jakości tkaniny, z których zostały wykonane ubrania to tylko niektóre z zarzutów. Co więcej, profil sklepu Kendallme na Facebooku ma niemal same negatywne reakcje a komentarze użytkowników zostały zablokowane.

kendall

Kendallme – zwroty

Zgodnie z przepisami polskiego prawa w przypadku zakupów przez internet klient ma prawo odstąpić od umowy i zwrócić towar bez podania przyczyny do 14 dni od dostarczenia zakupu. Niestety, w przypadku Kednallme zwroty były bardzo skomplikowane i wymagały wysłania przesyłki… do Chin, co jak możemy się domyślać w przypadku niedrogich ubrań było całkowicie nieopłacalne dla klientki. Kontakt, składanie reklamacji czy odstąpienie od umowy były bardzo trudne. Wiele klientek, pomimo tego, że nie były zadowolone z otrzymanych produktów, ich wyglądu czy jakości odpuściło więc zwracanie zakupionych towarów. Obecnie na stronie sklepu możemy znaleźć formularz służący do zwrotu i reklamacji zakupu, który miał to ułatwić. Czy jednak firma przyjmuje zwroty i oddaje pieniądze? Zablokowane komentarze na Facebooku sklepu sprawiają, że nie można być tego pewnym.

Kendallme – czas dostawy

Obecnie sprzedaż w Kendallme na terenie naszego kraju została wstrzymana. Sklep podaje, że jest to skutkiem problemów logistycznych, choć użytkowniczki, które zostały oszukane przez tę platformę sprzedażową uznają, że jest to raczej wynikiem bardzo złej opinii i skandalu, jaki wybuchł w ostatnim miesiącu w związku z działalnością tego sklepu. Jeśli chodzi o czas dostawy produktów był on jednym z często powtarzanych zarzutów. Musimy mieć bowiem świadomośc, że mamy do czynienia ze sklepem który wysyłał swoje produkty z Chin.Choć więc na platformie Kendallme możemy przeczytać, że zamówione towary docierały w przeciągu kilku dni tak naprawdę, działo się to tylko w nielicznych przypadkach. Znacznie częściej klientki czekały tygodnie a nawet miesiące na dostawę zamówionych ubrań. Nie brakowało także sytuacji, gdy zamówione produkty w ogóle nie docierały do kupującej.

Kendallme – kontakt

Choć sprzedaż Kendallme w naszym kraju jest wstrzymana już od kilku miesięcy wciąż nie brakuje niezadowolonych z otrzymanych towarów klientek, które chciałby odzyskać stracone pieniądze. Bywa to jednak dość trudne. Jedyną formą kontaktu jaką udostępnia sklep jest adres mailowy oraz wspomniany wyżej formularz zwrotu/reklamacji. Na stronie nie znajdziemy żadnego numeru telefonu do firmy jak również adresu jej fizycznej siedziby. Słowem, jest to sklep, na który warto uważać i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie jgo działalność zostanie całkowicie zablokowana.