Katarzyna Kasia – kim jest? Kto jest jej mężem i czy ma dzieci? Życie prywatne znanej dziennikarki

Katarzyna Kasia to jedna z bardzo inspirujących kobiet, o których wciąż mówi się zbyt mało. Ta filozofka, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka radiowo-telewizyjna to postać, którą z pewnością warto przybliżyć naszym czytelnikom. Wystarczy wspomnieć choćby o tym, że zaledwie dwa tygodnie temu została wybrana Warszawianką Roku 2023 roku. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Katarzyny Kasi dotyczące zarówno jej kariery zawodowej, jak i życia prywatnego. 

Katarzyna Kasia – biografia

Katarzyna Kasia to filozofka i dziennikarka, urodzona 31 stycznia 1978 roku w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie uzyskała doktorat z nauk humanistycznych na podstawie dysertacji o koncepcji formy w ujęciu włoskiego filozofa Luigi Pareysona . Osiągnęła sukces nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Świadczyć może o tym fakt, żeo zymała stypendia od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej i The Kościuszko Foundation. Pełniła także funkcję visiting scholar na Princeton University. Oznacza to, że otrzymała od tej uczelni zaproszenie do głoszenia wykładów dla tamtejszych studentów. Niestety, w sieci trudno znaleźć informacje na temat jej dzieciństwa i wczesnej młodości. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ASP Katowice (@aspwkatowicach)

Kariera Katarzyny Kasi

Katarzyna Kasia to jedna z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych kobiet w polskim życiu publicznym. Nie tylko jest cenioną filozofką i wykładowczynią akademicką, ale także znaną i lubianą publicystką i dziennikarką radiowo-telewizyjną. O jej osiągnięciach naukowych wspominaliśmy już powyżej. Warto mieć jednak świadomość, że nie ogranicza się ona wyłącznie do nich. Jest także aktywna w mediach, gdzie prezentuje swoje poglądy i analizy na tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Od 2019 roku współprowadzi program „Szkło Kontaktowe” w TVN24, gdzie komentuje bieżące wydarzenia z perspektywy filozoficznej i humanistycznej.

Razem z Grzegorzem Markowskim jest również prowadzącą program „Nowy Świt” w internetowym radiu Nowy Świat, gdzie rozmawia z ciekawymi gośćmi i słuchaczami. Jest także stałą publicystką „Kultury Liberalnej” oraz członkinią zespołu redakcyjnego „Przeglądu Filozoficzno-Literackiego”. Wraz z Karoliną Wigurą prowadzi video podcast „Widok z K2”, gdzie dyskutuje o najważniejszych kwestiach współczesności. Katarzyna Kasia jest również autorką i tłumaczką książek. Napisała m.in. „Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności” (2008) i „Doświadczenie estetyczne i wspólnota spektaklu” (2019). Przełożyła też na język polski teksty włoskich filozofów, takich jak Luigi Pareyson, Gianni Vattimo czy Umberto Eco.

W ostatnim czasie wraz z Grzegorzem Markowskim napisała książkę “7 życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei”. Autorzy w książce tej prowadzą rozmowy z wybitnymi osobami takimi jak Agnieszka Holland, Jurek Owsiak czy Dorota Masłowska. Dotyczą one życzeń dla Polski oraz tego, co należałoby zrobić aby mogły się one spełnić. 

Za swoją działalność naukową, medialną i społeczną Katarzyna Kasia została uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W 2023 roku otrzymała tytuł „Warszawianki Roku”, zaś w 2021 roku została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Osobowość Roku”.

Co wiadomo o rodzinie Katarzyny Kasi?

Katarzyna Kasia jest osobą, której zależy na tym, by w mediach poruszane były kwestie związane z jej pracą zawodową, nie zaś życiem prywatnym. Niechętnie więc porusza tematy dotyczące życia prywatnego. Wiemy jednak kim są jej rodzice. Od najmłodszych lat miała kontakt z filozofią, ponieważ jej ojcem jest Andrzej Kasia. Mężczyzna był wykładowcą na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Matką Katarzyny Kasi jest zaś Barbara Czerska.

Katarzyna Kasia – związki

Jak wspominaliśmy powyżej Katarzyna Kasia należy do grona osób, które bardzo dbają o swoją prywatność, dlatego też w mediach nie porusza tematu swoich związków oraz relacji. Nie wiadomo czy jest aktualnie z kimś związana, w sieci brakuje też jakichkolwiek doniesień na temat jej wcześniejszych partnerów. 

Czy Katarzyna Kasia ma dzieci?

W przypadku posiadania dzieci sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w kwestii relacji osobistych Katarzyny Kasi. Zapoznając się z szeregiem artykułów na jej temat oraz z jej wypowiedziami do mediów nie znajdziemy żadnych doniesień na temat jej macierzyństwa. Nie wiemy czy posiada dzieci oraz czy zamierza mieć je w przyszłości. 

Katarzyna Kasia – czy jest aktywna w social mediach?

Obecnie wielu dziennikarzy i publicystów dba o to, by wykorzystywać internet do budowania swojej popularności i grona odbiorców. Nie inaczej jest z Katarzyną Kasią, choć jej zamiłowanie do ochrony prywatnego życia sprawia, że robi to na swoich zasadach. Kobieta nie posiada publicznego profilu na Facebooku a jedynie konto przeznaczone do kontaktu ze znajomymi. Jeśli zaś chodzi o profil na Instagramie posiada swoje konto, jest ono jednak rzadko aktualizowane oraz śledzone przez zaledwie kilkaset osób.