Giorgio Di Mare – co to za marka? Historia powstania firmy i opinie o niej

Wędrując po second handach lub kupując ubrania z drugiej ręki przez portale sprzedażowe możemy natrafić na marki, które nie są szerzej znane w naszym kraju. Często są to marki luksusowe, które poza granicami Polski są bardzo cenione. Doskonałym przykładem jest Giorgio Di Mare. To firma, która słynie nie tylko z doskonałego wzornictwa, ale również jakości materiałów. Dlatego też postanowiliśmy bliżej się jej przyjrzeć. Zapraszamy do lektury artykułu na temat tej włoskiej marki, którą naprawdę warto znać.

Giorgio Di Mare – co to za marka i skąd wzięła się nazwa?

Giorgio Di Mare to włoska marka odzieżowa, która powstała w 1979 roku w Catanzaro, mieście w regionie Kalabria. Nazwa marki nawiązuje do imienia założyciela, Giorgio, oraz do jego pasji do żeglarstwa i polo, które są głównymi inspiracjami dla jego kolekcji. Giorgio Di Mare oferuje produkty wysokiej jakości, które łączą elegancję, sportowy styl i luksus. Marka jest obecna na wielu rynkach, głównie w Europie, ale także w Azji i Ameryce. Giorgio Di Mare kieruje swoją ofertę do osób, które cenią sobie wyrafinowany i oryginalny design, a także komfort i funkcjonalność

Produkty marki Giorgio Di Mare – co sprzedają?

Choć Giorgio Di Mare jest marką luksusową nie da się ukryć, że nie zdobyła takiej popularności i rozpoznawalności jak np. marka Louis Vuitton. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wie wciąż jakie produkty oferuje. Mówiąc najprościej jest to włoska marka modowa, która inspiruje się luksusowym życiem jednocześnie pamiętając o tym, jak ważny jest komfort i swoboda oraz aktywność na świeżym powietrzu. Jej ubrania nawiązują do elitarnych dyscyplin sportowych takich jak golf, polo czy żeglarstwo. Wśród produktów Giorgio Di Mare znajdziesz m.in. koszule, swetry, kurtki, spodnie, sukienki, spódnice, bluzki, t-shirty, polówki, a także bieliznę, akcesoria i obuwie. Produkty Giorgio Di Mare charakteryzują się wysoką jakością materiałów i wykonania, a także oryginalnym designem i dbałością o szczegóły.

Marketing marki Giorgio Di Mare – jak wygląda?

Choć Giorgio Di Mare jest firmą, która w naszym kraju nie jest szeroko znana nie oznacza to, że nie prowadzi skutecznej strategii marketingowej. Działania tej firmy mają na celu ugruntowanie jej pozycji jako marki prestiżowej, określanej także mianem premium. Giorgio Di Mare wykorzystuje w tym celu różnorodne strategie. Przede wszystkim jest to reklama w sieci oraz tradycyjnych mediach. Eleganckie sesje zdjęciowe, look booki, współpraca ze znanymi osobami – wszystko to sprawia, że w umyśle konsumentów Giorgio Di Mare jest firmą kojarzącą się z luksusem, wygodą oraz zamożnym, wystawnym życiem. Kolejnym ważnym aspektem marketingu marku Giorgio Di Mare jest bez wątpienia sponsoring.

Firma wspiera m.in. zawody żeglarskie, turnieje polo, czy festiwale mody. Marka Giorgio Di Mare korzysta z sponsoringu, aby zbudować pozytywne skojarzenia, zwiększyć lojalność i zaangażowanie klientów, a także promować swoje produkty. Niezwykle ważnym aspektem działań marketingowych jest również wysoka jakość obsługi klienta. Mając do czynienia z klientem premium Giorgio Di Mare musi zwracać uwagę na każdy, najmniejszy nawet szczegół nie tylko w trakcie sprzedaży ale również po niej. Firma dokłada wszelkich starań by klient mógł czuć się ważny i zaopiekowany. Jak pokazują wyniki sprzedażowe marki – to procentuje.

Giorgio Di Mare logo marka

Opinie z internetu o marce Giorgio Di Mare

Zastanawiając się czy warto wybrać produkty danej marki często zapoznajemy się z opiniami innych klientów, ponieważ są one obiektywnym źródłem informacji o producencie oraz jakości produktów. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jakimi opiniami cieszy się w sieci marka Giorgio Di Mare. Niestety, marka ta jest w naszym kraju wciąż niezbyt znana dlatego nie znaleźliśmy żadnych opinii w języku polskim. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciekawić może jednak fakt, że również w zagranicznym internecie jest ich jak na lekarstwo. Udało nam się natrafić jedynie na trzy, z czego jedna dostępna jest na FB marki. Są one bardzo pozytywne.

  • “Koszulka polo Giorgio di Mare jest piękna, świetnie wykończona – polecam”
  • “Jako wielbicielka włoskiej mody, Giorgio Di Mare jest dla mnie synonimem luksusu i wyrafinowania. Ich kolekcje są zawsze na czasie i świetnie oddają ducha włoskiego designu.”
  • “Najwyższa jakość. Doskonały Design.”

Trudno jednak mówić tu o obiektywnym osądzie marki. Niemniej jednak możemy założyć, że ubrania marki Giorgio Di Mare są godne uwagi.  Jednocześnie jednak warto mieć także świadomość, że ich cena jest wysoka, jak na markę premium przystało. Nie sa więc propozycją dla osób, które nie przepadają za drogimi ubraniami.

Marka Giorgio Di Mare – podsumowanie

Podsumowując, Giorgio Di Mare to marka premium, która konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku towarów luksusowych. Choć ten dom mody nie jest w naszym kraju tak znany jak inni giganci z Włoch nie da się ukryć, że ma swoich gorących zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego. Oferta Giorgio Di Mare to ubrania wysokiej jakości, o świetnym kroju i ciekawym designie. Jednocześnie są w stanie zapewnić osobom, które je noszą maksymalny komfort.