Dlaczego warto mieć aplikację Mobywatel?

Aplikacja mObywatel zyskała ogromną popularność wśród obywateli. Dzięki niej można łatwo i szybko załatwiać wiele urzędowych spraw online, oszczędzając swój czas i unikając męczącego stania w kolejkach. Ta innowacyjna aplikacja pozwala m.in. na składanie różnego rodzaju wniosków przez Internet oraz sprawdzanie aktualnych informacje na temat swoich pojazdów czy punktów karnych. Dodatkowo mObywatel zapewnia dostęp do elektronicznych wersji różnych dokumentów. Jednak, czy instalacja tej aplikacji na pewno jest korzystna i bezpieczna? W dalszej części niniejszego artykułu znajdziesz informacje o tym, dlaczego warto rozpocząć korzystanie z mObywatel już dziś!

mObywatel – co to jest?

mObywatel to polska aplikacja Ministerstwa Cyfryzacji, która umożliwia obywatelom załatwianie urzędowych spraw przy użyciu smartfona. Ponadto zapewnia ona dostęp do najważniejszych dokumentów, takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy. Dedykowana jest zarówno posiadaczom smartfonów z systemem Android, jak i użytkownikom urządzeń z systemem IOS. Znacznie ułatwia ona kontakt z administracją publiczną i pozwala uniknąć  konieczności osobistego stawiania się w urzędach.

mObywatel – jak założyć?

Wiele osób zastanawia się, jak założyć mObywatel. To bardzo proste! Na początku załóż profil zaufany online, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Następnie przejdź do Google Play albo App Store, w zależności od tego, czy korzystasz z urządzenia z systemem IOS, czy Android. W kolejnym kroku wybierz opcję “zainstaluj”. Gdy aplikacja będzie dostępna na Twoim smartfonie, uruchom ją i zaakceptuj regulamin. Następnie wybierz usługę mTożsamość i zaloguj się na swój profil zaufany. mObywatel pobierze Twoje dane i będzie gotowy do użytkowania.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat tego, jak założyć konto na mObywatel lub masz problem z utworzeniem profilu, to skontaktuj się z pomocą techniczną oferowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Specjaliści zapewnią Ci fachowe wsparcie podczas instalacji i chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

CZYTAJ  Autka dla dzieci na akumulator - czy to dobry prezent?

mObywatel – dlaczego warto zainstalować tę aplikację?

Już znasz odpowiedź na pytanie: “mObywatel jak założyć?”. Teraz zastanawiasz się, czy instalacja tej aplikacji jest korzystna? Jak najbardziej! Korzystanie z mObywatel znacznie ułatwia codzienne życie! Dzięki temu narzędziu zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu, ale również stresu. Dodatkowo załatwianie urzędowych spraw przestanie być dla Ciebie udręką. Korzystając z mObywatel, z łatwością sprawdzisz decyzje urzędowe, potwierdzisz swoją tożsamość za pomocą smartfona, utrzymasz porządek w dokumentach i zalogujesz się do eUrzędu Skarbowego. Ponadto dzięki mObywatel nie musisz pamiętać o terminach ważności posiadanego ubezpieczenia lub zbliżającego się przeglądu rejestracyjnego pojazdu – ta wyjątkowa aplikacja na 30 dni przed terminem wygaśnięcia OC lub przed końcem ważności badania dostarczy Ci przypomnienie. Dodatkowo w mObywatel znajdziesz wszelkie informacje o swoim pojeździe. A to nie koniec zalet! Ta wyjątkowa aplikacja Ministerstwa Cyfryzacji dba również o studentów. Dzięki niej będziesz miał dostęp do swojej legitymacji na smartfonie. Ponadto

Aplikacja mObywatel – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z aplikacji mObywatel to bezpieczne rozwiązanie. Przechowywanie dokumentów na smartfonie może wydawać się ryzykowne, jednak bez obaw – Ministerstwo Cyfryzacji zadbało o to, aby dane obywateli były w pełni zabezpieczone. Informacje zapisane w smartfonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem wydanym przez Ministerstwo. Dostęp do dokumentów i danych jest zabezpieczony hasłem, które ustawia się podczas aktywacji aplikacji.

Aplikacja mObywatel – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje mObywatel? Ta aplikacja jest całkowicie bezpłatna! Można ją za darmo pobrać na smartfona z systemem Android lub IOS. Dzięki temu jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Korzystając z niej, nie musisz obawiać się, że poniesiesz jakiekolwiek koszta.