Alternatywa dla studiów z fizjoterapii? Odkryj kierunek technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork!

Osoby, które chcą pomagać innym i kształcić się w zawodach medycznych często wybierają kierunek fizjoterapii. Jednak nauka tego zawodu jest nie tylko długa i trudna, ale możliwa jedynie dla kandydatów, którzy zdawali określone przedmioty maturalne. To znacznie ogranicza dostęp do tego typu studiów. Z drugiej strony, zamiast fizjoterapii można rozpocząć naukę w podobnej dziedzinie, stając się masażystą. Zdobycie takiego zawodu jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy podjąć naukę w Szkole Policealnej GoWork.

Fizjoterapia, czy masaż – co warto wybrać?

Zarówno fizjoterapia, jak i zabiegi związane z masażem odnotowują stały wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi. W obu przypadkach specjaliści wpływają na poprawę komfortu życia, wspierając organizm pacjentów w walce o zdrowie.

Jednak w porównaniu ścieżek kształcenia w zawodzie, fizjoterapia wydaje się dziedziną nieosiągalną dla wielu kandydatów. Aby pracować na stanowisku z tym związanym, należy zdać określone przedmioty na maturze i ukończyć kilkuletnie studia. Z kolei zdobycie kwalifikacji w zawodzie masażysty jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy zapisać się do Szkoły Policealnej GoWork – jest to możliwe nawet w przypadku osób bez matury. Kształcenie w tej dziedzinie dotyczy dwuletniej nauki, którą kończy zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 – świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.). Przewagą kierunku technika masażysty jest fakt, że jest on dostępny w wersji płatnej lub bezpłatnej w zależności od potrzeb słuchacza. Model darmowy sprawia, że chętni nie opłacają czesnego i innych kosztów, a jedynie muszą we własnym zakresie przygotować potrzebne materiały np. podkłady, ręczniki, kosmetyki. Wersja płatna również nie jest obciążeniem dla domowego budżetu, ponieważ dotyczy czesnego w wysokości 59 złotych miesięcznie. W takim przypadku to szkoła dostarcza słuchaczowi niezbędne podczas zajęć przybory i kosmetyki.

Jak wygląda nauka na kierunku technik masażysta?

Nauka w zawodzie jest na tyle elastyczna, że każdy może ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Kierunek technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork jest bowiem dostępny w trybie dziennym (zajęcia w minimum 3 dni powszednie, od rana do popołudnia), wieczorowym (zajęcia w minimum 3 dni powszednie, w godzinach popołudniowych) lub weekendowym (zajęcia w weekendy).

Jeśli chodzi o przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym, dotyczą one dziedzin takich jak Anatomia i fizjologia, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Pierwsza pomoc, Teoria masażu, Podstawy fizjoterapii, Wybrane zagadnienia kliniczne, Zdrowie publiczne. Przydatne szczególnie w rozwijaniu własnego biznesu są przedmioty typu Podstawy przedsiębiorczości, Komunikacja interpersonalna i Zawodowy język obcy. Słuchacze odbywają także wiele godzin praktyk. Takie zajęcia odbywają się w pracowni fizjoterapii lub pracowni masażu. Wszystkie przedmioty zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej są wykładane przez specjalistów z branży. Są to doskonale wykwalifikowani masażyści i często też przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność. Dzielą się więc nie tylko obszerną wiedzą, ale i doświadczeniem, czy wskazówkami, które są niezwykle cenne podczas rozwoju własnego biznesu.

To, co wyróżnia szkołę GoWork na tle innych placówek to nacisk na wielogodzinne praktyki, które umożliwiają zdobycie odpowiednich kwalifikacji w zawodzie. Słuchacze w trakcie zajęć mają okazję korzystać z nowocześnie wyposażonych sal. Znajdziemy w nich sprzęty, którymi na co dzień zajmują się profesjonaliści, czyli stoły do masażu, fantomy, drabinki rehabilitacyjne, wałki, półwałki, kliny, materace itp.

Gdzie można znaleźć pracę jako technik masażysta?

Masażysta ma przed sobą różne ścieżki rozwoju zawodowego. Może on podjąć pracę w szpitalach, publicznych placówkach zdrowia, czy sanatoriach. Technik masażysta ma jednak do wyboru cały szereg prywatnych firm, które oferują nieco lepsze warunki zatrudnienia, w tym także wyższe proponowane wynagrodzenie. Po ukończeniu kierunku słuchacze znajdują pracę w klinikach, ośrodkach rehabilitacyjnych lub wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, klubach fitness, a także w fundacjach, czy stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, starszych i chorych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jako masażysta założyć własną działalność. Wystarczy wynająć lokal i przyjmować pacjentów w swoim gabinecie lub zainwestować w odpowiedni sprzęt i oferować usługi mobilne.

Praca jako masażysta – na jakie zarobki można liczyć?

Trudno oszacować dokładne zarobki, jakie można uzyskać w zawodzie masażysty, ponieważ zależą one od wielu zmiennych. Należy do nich lokalizacja, rodzaj firmy, a także wymiar etatu. Stanowisko masażysty nie zawsze wiąże się z pracą na cały etat, ale często zależy też od liczby klientów i aktualnego zapotrzebowania w danej placówce.

Jeśli chodzi o proponowane wynagrodzenia w zawodzie masażysty, często oferowanym przedziałem jest 3500-5000 zł miesięcznie. Jednak w prywatnych placówkach stawki mogą być jeszcze wyższe. Kandydatom oferowane są pensje w wysokości 6500-8000 zł. Zdarzają się także oferty z wynagrodzeniem sięgającym nawet 10000 zł, a nawet 15000 zł lub więcej szczególnie w przypadku pracy za granicą. Wtedy trzeba jednak wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

Kończąc naukę na kierunku technik masażysta, na początek zarobki nie są wysokie, jednak jak widać, z czasem można uzyskać całkiem satysfakcjonujące wynagrodzenie. Może być ono na tyle wysokie, że czasami przewyższa stawki proponowane fizjoterapeutom.

Artykuł sponsorowany